Pole rozdzielcze typu ROK – 6 6kV

WARTOŚCI ZNAMIONOWE

Znamionowe napięcie łączeniowe:6kV
Najwyższe napięcie robocze:7,2 kV
Częstotliwość znamionowa:50Hz
Znamionowy prąd ciągły pola z
- stycznikami typu TVAC:200A
- Rollarc R – 400:200A lub 400A
- wyłącznikami VD 4 i VCB:400 A
Znamionowy prąd roboczy:10 – 400 A
Znamionowy prąd ciągły szyn zbiorczych:400A
Stpień ochrony obudowy:IP 54
Masa pola:1000kg

Pole rozdzielcze typu ROK-6 posiada znak dopuszczenia WUG o numerze GX – 91/06 oraz Certyfikat Badania Typu WE OBAC 05 ATEX 259X

Dla pól rozdzielczych typu ROK-6 dostępny jest calodobowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zastosowanie

Pola rozdzielcze ROK 6W przeznaczone są do rozdziału energii elektrycznej w sieciach o napięciu znamionowym 7,2 kV z izolowanym punktem neutralnym transformatora w wyrobiskach zaliczonych do stopnia "a", "b" i "c" niebezpieczeństwa wybuchu metanu oraz klasy A i B zagrożenia wybuchem pyłu węglowego. Przeznaczone są do zastosowania przy budowie rozdzielnic zarówno nowych jak i wchodzących w skład rozdzielnic czynnych, zbudowanych w oparciu o konstrukcję pól serii ROK6... Jako łączniki główne pól ROK 6W w poszczególnych wykonaniach, zastosowane zostały wyłączniki próżniowe typu VD4, VC1, VCB, styczniki próżniowe typu TVAC lub styczniki z sześciofluorkiem siarki typu Rollarc R400.

Opis

Ognioszczelne pole rozdzielcze średniego napięcia typu ROK 6W posiada dopuszczenie prezesa WUG ze znakiem dopuszczenia GX-91/06 oraz Certyfikat Badania Typu WE OBAC 05 ATEX 259X, a także Atest nr 747 Instytutu Energetyki w Warszawie dotyczący obciążalności zwarciowej i odporności na łuk wewnętrzny. Pole rozdzielcze ROK 6W może być wykonane w wersji:
  • odpływowej
  • dopływowej
  • sprzęgłowej
wyposażone w cyfrowe zabezpieczenia:
  • ecoMUZ, ecoMUZ 2G
  • multiMUZ, multiMUZ 2
  • CZAZ-U
Pole jest przystosowane do pracy w układzie sterowania:
  • lokalnym
  • zdalnym
Pole rozdzielcze średniego napięcia ROK 6W przystosowane jest do łączenia w zestawy rozdzielcze jak również do pracy jako wolnostojące.

Pola rozdzielcze ROK 6W przystosowane są do współpracy z iskrobezpiecznymi obwodami metanometrii automatycznej, a zastosowany w polu cyfrowy zespół zabezpieczeń, przystosowany jest do współpracy z zewnętrznymi obwodami wizualizacji.

****

Powyższe informacje możesz pobrać w postaci plików PDF. Aby zapisać je na dysku kliknij prawym przyciskiem myszy w link i wybierz "Zapisz link jako...".
© 2009 W-S Wesoła Sp. z o.o.